menu
flaga PL flaga ENG
nagłówek | header | image

Prelegenci

J. Jansma MD, DMD, PhD Dr. Johan Jansma MKA - chirurg
Johan Jansma studiował stomatologię i medycynę na Uniwersytecie w Groningen w Holandii. Specjalizacje w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej uzyskał w Uniwersyteckim Centrum Medycznym w Groningen (UMCG; 1987-1991). Rozprawę doktorską obronił w listopadzie 1991 r. W latach 1991-2023 był profesorem nadzwyczajnym w UMCG. W 2000 roku uzyskał podspecjalizację w zakresie onkologii głowy i szyi oraz został członkiem Europejskiej Rady Chirurgów Szczękowo-Twarzowych. Od 2007 roku jest członkiem kadry medycznej w szpitalu Martini w Groningen, a od 2023 roku także kliniki Face to Face w Groningen.
Jego głównymi obszarami zainteresowań są chirurgia ortognatyczno-estetyczna i chirurgia plastyczna twarzy. Johan Jansma jest autorem wielu publikacji krajowych i międzynarodowych a także wielu książek. Ponadto jest cenionym wykładowcą i prelegentem.

L. Kubisz prof. zw. dr hab. n. med. Leszek Kubisz
Absolwent Wydziału Fizyki i Matematyki UAM kierunku fizyka, związany zawodowo z Katedrą Biofizyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Stopień doktora z zakresu nauk przyrodniczych oraz stopień doktora habilitowanego nauk medycznych uzyskał na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu za badania dotyczące wpływu czynników fizycznych na właściwości kolagenu i kości. Zainteresowania naukowe obejmują wpływ czynników fizycznych na organizmy żywe. Zajmuje się obiektywnymi metodami oceny stanu skóry oraz stabilnością posturalną jak również praktycznym wykorzystaniem kolagenu. Działalność dydaktyczną z zakresu biofizyki prowadzi dla studentów polsko- i anglojęzycznych. Od 2011 roku pełni obowiązki kierownika Katedry Biofizyki i Zakładu Biofizyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

E. Mojs Prof. dr hab. Ewa Mojs
Neuropsycholog i terapeuta, Kierownik Katedry i Zakładu Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Kierownik Poradni Zdrowia Psychicznego UMP, Przewodnicząca Rady Naukowej Fundacji Nie Widać Po Mnie. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu psychologii klinicznej, neuronauki i neuropsychoterapii na wielu kierunkach studiów, kursach i szkoleniach, w tym podyplomowych UMP oraz SWPS. Promotor prac magisterskich i doktorskich.
Organizuje konferencje naukowe z zakresu chorób przewlekłych i pomocy psychologicznej. Współautor podręczników z zakresu psychologii klinicznej i neuropsychologii, np. „Kompetencje psychologiczne w pracy lekarza”. Autor ponad 600 artykułów i wystąpień na konferencjach naukowych. Ekspert UE w zakresie zdrowia i zdrowego społeczeństwa. Pracuje jako neuropsycholog praktyk i neuropsychoterapeuta.

 R.H. Schepers MD, DMD, PhD Rutger Schepers MD DDS PHD
Rutger Schepers Ukończył studia dentystyczne na Uniwersytecie w Nijmegen w 2001 roku. Po ukończeniu studiów pracował jako stażysta w chirurgii szczękowo-twarzowej. W 2005 roku ukończył studia medyczne na Uniwersytecie w Nijmegen. Następnie Rutger rozpoczął pełnoetatowe szkolenie na oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Groningen (UMCG). Po ukończeniu studiów w 2010 roku został zatrudniony na pół etatu na tym oddziale jako chirurg szczękowo-twarzowy ze szczególnym zainteresowaniem w wirtualnym planowaniu leczenia 3D i rozpoczął pracę w niepełnym wymiarze godzin jako chirurg szczękowo-twarzowy w szpitalu Martini w Groningen. W 2016 roku obronił doktorat na temat: Planowanie 3D rekonstrukcji przeszczepu kości strzałkowej w połączeniu z implantami stomatologicznymi. Od tego czasu centrum jego badań przesunęło się na wirtualne planowanie leczenia w zakresie chirurgii ortognatycznej i chirurgii plastycznej twarzy. Rutger Schepers publikował na te tematy w czasopismach krajowych i międzynarodowych. Obecnie pracuje jako chirurg szczękowo-twarzowy w klinice Face to Face i szpitalu Martini w Groningen i specjalizuje się w chirurgii ortognatycznej, ortotwarzowej i plastycznej twarzy.

E. Baum prof. dr hab. n. o zdr. Ewa Baum
Kierownik Katedry Nauk Społecznych i Humanistycznych Uniwersytetu im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Zainteresowania naukowe dotyczą kwestii związanych z ekspansywnym rozwojem biomedycyny i kontekstami etycznymi oraz prawnymi, które są implikowane przez te wydarzenia. W szczególności zaś przedmiotem badań są konsekwencje rozwoju współczesnej transplantologii, medycyny regeneracyjnej oraz dializoterapii, a także jakości życia pacjentów chorych przewlekle oraz ich subiektywnych oczekiwań w zakresie pomocy medycznej, psychologicznej i społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem aspektu duchowego. Autorka książek, m.in.: Komórki macierzyste jako bioetyczny problem współczesnej medycyny (2010) czy Jakość życia chorych poddawanych terapii nerkozastępczej (2017) oraz ponad setki artykułów opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych, redaktor wielu publikacji. Laureatka nagród naukowych, np. nagrody za najlepszy abstrakt dotyczący hemodializy przyznawany przez The International Society for Hemodialysis, (U.S.A 2015), oraz nagród dydaktycznych, w tym nagrody dla Wykładowcy Roku 2018 na UMP w Poznaniu. Wykładowczyni akademicka prowadząca zajęcia polskojęzyczne oraz anglojęzyczne z przedmiotów etycznych, bioetycznych, a także związanych z wielokulturowością i nowoczesną dydaktyką medyczną. Absolwentka programu Master of didactics in excellent teaching w Aarhus University, (Dania, 2020). Członkini międzynarodowych zespołów badawczych oraz towarzystw i komisji, m. in. The European Society for Philosophy of Medicine and Health Care, Naczelnej Komisji Bioetycznej ds. Badań Klinicznych, Komisji Ekspertów ds. zdrowia przy Rzeczniku Praw Pacjenta, Instytucie Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej oraz Zespołu ds. Polityki na rzecz Integracji Imigrantów i Imigrantek w Poznaniu.

M.L. Wyganowska Prof. dr hab. n. med. Marzena Liliana Wyganowska
Specjalista periodontologii i medycyny estetycznej z wieloletnim stażem. Obecnie jest kierownikiem Katedry i Kliniki Chirurgii Stomatologicznej, Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Jej pasja skupia się na procesach biostymulacji i bioregeneracji tkanek. Prowadzi badania nad biologią fibroblastów w odniesieniu do substancji naturalnych i biostymulatorów. Autor ponad 120 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych. Ceniony lider opinii, trener i prelegent na krajowych i międzynarodowych kongresach medycyny przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w zabiegach przywracających równowagę biologiczną.

A. Matthews-Brzozowski DDS, MD, PhD Artur Matthews-Brzozowski
Artur Matthews-Brzozowski ukończył w 2002 roku z wyróżnieniem studia stomatologiczne na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W 2007 roku obronił z wyróżnieniem doktorat z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej („Obrazowanie i ocena struktur stawu skroniowo-żuchwowego przed i po leczeniu chirurgicznym wad szkieletowych klasy III”). W 2007 roku przeprowadził się do Królestwa Niderlandów. Tam odbył studia medyczne na Uniwersytecie Radboud w Nijmegen a następnie na Uniwersytecie w Groningen, gdzie w roku 2013 rozpoczął specjalizacje z zakresy chirurgii szczękowo-twarzowej. Po ukończeniu specjalizacji rozpoczął w 2018 roku pracę w szpitalu wojewódzkim w Leeuwarden (Medical Center Leeuwarden), gdzie zajmuje się przede wszystkim chirurgią rozszczepową, ortognatyczną i implantologiczną. W tym zakresie opublikował wiele prac naukowych i wygłosił kilka referatów.

prof. D. Hojan-Jezierska Prof. dr hab. nauk med. i n. o zdr. Dorota Hojan-Jezierska
kierownik Zakładu Protetyki Słuchu Katedry Biofizyki Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalista w zakresie szeroko rozumianej protetyki słuchu i biologii medycznej, współautor 365 publikacji naukowych, redaktorka naukowa cyklu monografii Wyzwania Współczesnej Protetyki Słuchu i współredaktorka 14 monografii. Brała udział w pracach naukowo-badawczych i rozwojowych z ww. dziedzin. Jest Przewodniczącą Naukowej Rady Konsultacyjnej PSPS-u i członkiem wielu towarzystw naukowych. Od kilku lat organizuje i przewodniczy cyklowi Sympozjów Protetyka Słuchu w Medycynie i Forum Młodych Badaczy.
Prof. dr hab. Dorota Hojan-Jezierska jest cenionym wykładowcą i dydaktykiem na Wydziale Lekarskim, Wydziale Medycznym i Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Promotorem kilkudziesięciu prac magisterskich i 7 prac doktorskich. Jest współtwórcą studiów kierunku protetyka słuchu I i II stopnia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Od kilku lat współorganizuje i bierze udział w akcji charytatywnej Protetyk Słuchu w Afryce.

K. Dubas PhD Katarzyna Dubas PhD
Optometrysta i optyk okularowy. Jest absolwentką specjalności Fizyka medyczna (studia magisterskie), specjalności Optyka okularowa (studia licencjackie) oraz specjalności Optometria (studia magisterskie) na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu.
W 2010 roku odbyła miesięczny staż naukowy w Southern College of Optometry, Memphis, USA. W roku 2011 uczestniczyła w projekcie badawczym modelowania gradientu współczynnika załamania światła w soczewkach zwierzęcych w Kingston University of London pod kierownictwem profesor Barbary Pierścionek. W 2022 rok uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Aktualnie zatrudniona jest na stanowisku adiunkta w Zakładzie Optometrii Katedry Chorób Oczu i Optometrii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

R.Z. Śleboda PhD Dr n. o kult. fiz. Renata Zenobia Śleboda
Ukończyła w 1992 r. Akademię Wychowania Fizycznego na kierunku nauczycielskim. W latach 1993-2016 była pracownikiem AWF w Poznaniu. Dysertację doktorską obroniła w 2003r. w AWF w Krakowie. Od 1997r. do chwili obecnej prowadzi Poznańskie Centrum Relaksacji i Terapii Ruchem "Garuda".
Praca naukowo-dydaktyczna skupia się wokół problematyki niekonwencjonalnych metod aktywności fizycznej stosowanych na różnych etapach edukacji oraz życia każdego człowieka. Zakres obejmuje stosowanie Jogi, Tai chi, Qi gong oraz Kinezjologii Edukacyjnej i Stosowanej. Szczególne miejsce zajmuje w jej pracy profilaktyka i terapia wad postawy, dolegliwości bólowych, redukcja stresu, profilaktyka chorób cywilizacyjnych i szeroko rozumiany rozwój duchowy. W swojej działalności łączy filozoficzno – duchowe aspekty Wschodu i Zachodu. Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu prac naukowych, monografii i opracowań metodycznych z zakresu powyższej tematyki. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się obecnie w ramach pracy min. w AWF w Poznaniu, ANS im. S. Staszica w Pile, Studium Podyplomowym "Estatyka twarzy" na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Od 2013 r. współpracuje z Poznańskim Towarzystwem Amazonki.

aktualizacja: 2024-03-28